Kroniky pozůstalých: Falešný polibek – Mary E. Pearsonová

Za mě fajn oddechové čtení – možná pro trochu mladší čtenáře než jsem já.

Anotace: Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít.

Falešný polibek obálka knihy

Hlavní hrdinka Lia je prvním potomkem královského rodu a čeká ji domluvený sňatek s neznámým princem ze sousedního království. To se jí samozřejmě nelíbí, a tak spolu se svou kamarádkou Pauline uprchne. Schovají se v hostinci, kam zanedlouho dorazí dva cizinci. Lia netuší, že jeden z nich je princ, kterého si měla vzít a ten druhý zabiják, který ji má zavraždit.

Do děje jsem se u této knihy dostala dost rychle, vzhledem k tomu, že to všechno začíná akcí – tedy útěkem z vlastní svatby. A když se na scéně objevili Rafe a Kaeden, tak jsem hltala stránku za stránkou v nadějném očekávání nějaké romance.

První část knihy je dost poklidná, což mi kupodivu vyhovovalo. Bylo tam takové to hezké, jemné kroužení mezi hlavní hrdinkou a jejími „nápadníky“, oťukávání, poznávání se. Občas trošičku nuda, ale ta byla rychle pryč.

Druhá část knihy byla víc nabitá akcí – navíc se čtenář teprve zde dozví, kdo je princ a kdo vrah a musím říct, že pro mě to bylo velké překvapení! Jenže, ačkoliv je druhá část nabitá akcí, mě moc neoslovila. Je to de facto jen takové bezduché putování pouští a hlavní postavy mě zde začaly už trošičku štvát.

Přesto jsem se těšila na další díl.

1 komentář: „Kroniky pozůstalých: Falešný polibek – Mary E. Pearsonová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s