Místo svatby cesta na pohotovost

To byl zase den…

Wedding Loans: How To Finance A Wedding – Forbes Advisor

Měsíce dřepím doma na zadku a vždy, když mám konečně někam vyrazit, něco se pos***.

Tentokrát je to moje a manželova chyba a můžeme být rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo – ve zkratce – oficiálně jsem se zapsala na seznam rodičů, kterým spadlo dítě z postele.

Den jsem měla skvěle naplánovaný. Ráno v klidu vstát, nachystat se na svatbu, nabrat sestru s jejím manželem a vyrazit tak s hodinovým předstihem na obřad. Snadné, že? Malou jsem položila doprostřed naší postele, kde si s ní hrál manžel. Já mezitím seděla u kosmetického stolku vedle postele a líčila se. Nestihla jsem si však nanést ani podkladovou bázi, když se ozvalo hrozivé žuchnutí. Otočila jsem se a spatřila dítě rozplácnuté na zemi. Manžel jen odskočil odnést její zubní kartáček do koupelny. A já byla v šoku.

Mojí dceři je půl roku. Postel je vysoká zhruba půl metru a je pod ní (díky bohu) koberec. Jenže spadla přímo na zádíčka, takže se pochopitelně praštila do hlavičky. Okamžitě jsem ji popadla a začala utěšovat, protože hrozně plakala. Nečekali jsme a ihned jsme ji naložili do auta a jeli na dětskou pohotovost do nejbližší nemocnice.

Malá plakala jen chvíli, pár minut, než se uklidnila a zase se na nás začala smát. Tušila jsem tedy, že to nebude nic hrozného, ale člověk si nikdy nemůže být dost jistý – mohlo jí třeba krvácet do mozku, či se něco poškodit. Jímá mě hrůza z toho, co se všechno mohlo přihodit. Jak řekl doktor na pohotovosti – bylo to pro mě levné varování. Dceři nic nebylo. Jenže aby byla jistota, lékař z první dětské pohotovosti nás poslal do jiné nemocnice na chirurgii, aby malé zrentgenovali hlavičku.

Asi nemusím říkat, že jsme tam čekali asi dvě hodiny, než nás přijali a během desíti minut vyšetřili. Bylo to příšerně úmorné, do toho je můj muž občas výbušný nervák (zvlášť, když jsme na pohotovosti), takže byl vzteklý a vybíjel si to na mně. Docela se divím, že naše manželství včerejšek přežilo.

Pravdu měl pochopitelně v tom, že není možné přijet na pohotovost s tím, že vám batole spadlo z postýlky a čekat dvě hodiny v PRÁZDNÉ čekárně. Před námi měli přednost objednaní pacienti, kteří tam přišli na kontrolu s vyrážkou, pak tam před námi přednostně vzali paní s tak ročním dítětem, které taky spadlo z postýlky (to neposlali ani na rentgen) jen proto, že je přivezla sanitka. Chápala jsem, že byl vzteklý, ale když jsme se později štěkali v autě při cestě na svatbu, na kterou jsme jeli pozdě, bylo to hrozné.

Samozřejmě, že mi začal pád dceři vyčítat. K tomu jsme se vrátili k naší staré hádce o používán telefonů, o řízení, o prioritách… Chvíli to vypadalo, že na žádnou svatbu nepojedeme, ale nakonec jsme se uklidnili. A vyřvali.

Svatbu jsme nakonec akorát stihli – já se sice místo drdolu a mého vytouženého full glam make-upu spokojila s culíkem a pětiminutového „ohození fasády“ na benzince, ale o tom svatby samozřejmě nejsou. A byla to nádherná svatba!

Moc jsem si ji užila i přes drobné komplikace s dítětem – co si budeme namlouvat, pro malé děti nejsou svatby zrovna friendly prostředí. Sice jsem byla ujištěna, že během hostiny mohu do hodovního prostoru (který byl v takové stodole) i s kočárkem, abych měla malou u sebe, ale bohužel pro mě už nikdo nedomyslel, že bych měla sedět na kraji stolu, abych u toho kočárku byla. A sedět ve středu dlouhého stolu a mít dítě tři metry od sebe nechcete. Další věcí bylo, že prostor pro můj kočárek byl hned VEDLE stolu s ženichem a nevěstou, což by opravdu nebylo vhodné. Takže jsme s manželem museli jíst na etapy, kdy jeden jedl a druhý choval dítě, protože kočár jsme nechali venku. Dalším nedostatkem bylo, že malá je zvyklá spát tak tři hodiny přes den a najednou nemohla spát vůbec. Sice jsme byli schopni ji ukolébat ke spánku, ale neměli jsme ji kam dát, abychom ji měli na očích – jediné místo byl dvůr, kde se hostina konala, ale tam bohužel hrála tak hlasitá hudba, že se dítě okamžitě probouzelo.

Příště na svatbu radši bez dítěte (snad to půjde – a snad ještě někdy na nějakou budu zvaná)

Tess

1 komentář: „Místo svatby cesta na pohotovost

  1. Tyhle vypjaté chvíle jsou vždycky ohromnou zatěžkávací zkouškou pro všechny strany. Jste dobří, že jste to zvládli. A o tom, že budete pozvaní na řadu dalších svateb, vůbec nepochybuji 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s