Ten den – Blanka Lipińská

Anotace: Život Laury Bielové na Sicílii začíná připomínat pohádku. Velkolepá svatba, manžel, který pro ni udělá cokoli na světě, těhotenství, spousta darů a nepředstavitelný luxus: sluhové, drahá auta, přímořské rezidence. Všechno by bylo perfektní, nebýt toho, že všude kolem jsou jen samí gangsteři, ve vzduchu se neustále vznáší nějaký blíže neurčený zločin, někdo se ji každou chvíli pokouší unést a zavraždit, a nejlepší kamarádka Olga ji slepě následuje, kamkoli se Laura hne. Být manželkou nejnebezpečnějšího muže na Sicílii má jisté důsledky a přesvědčit se o tom bude pro Lauru velmi bolestná záležitost…

Teda, tak tohle jsem nečekala!

Jako první jsem viděla film – dělám to tak vždycky, abych na základě knihy pak neměla v hlavě jiné herce a pak nebyla zklamaná. A ještě že tak!

Film byl katastrofa. Nebudu lhát, pro mě to byl téměř odpad, který vypadal jako sestříhaný hudební videoklip prokládaný pornem. Nudné, divné, a… prostě fakt neuvěřitelně a neskutečně úmorné. Takže moje očekávání od knihy byla nulová, ne-li mínusová. Vůbec se mi do čtení nechtělo a po přečtení prvních dvou kapitol jsem myslela, že celou knihu jen tak orientačně prolétnu, abych ji mohla s klidným srdcem odložit a říct si, že jsem ji „přečetla“. Jenže – mně se opravdu líbila.

Kdybych měla být jó objektivní, dala bych knize 3 hvězdičky. Protože mě štvalo dost pasáží a prostě obecně je příběh takový hloupý… jenže tím, že jsem nic nečekala a čtení jsem si navíc docela užila, tak nemůžu jinak, než dát 3 hvězdičky (možná bych dala 3,5 – na předchozí díl to nemá, ale půlkové hvězdičky nevedu :D)

Co se mi na knize nelíbilo, byly až příliš časté sexuální scény. Přiznám se, že dvě kratší jsem jen tak prolétla očima a ostatní přečetla s nevelkým zájmem. Kdyby kniha byla o polovinu kratší, jistě by mě bavila víc, protože takhle jsem se musela prokousat nejen sexem, ale taky nezáživnými pasážemi o nákupech a oblékání (jaké si Laura vzala šaty, barva, značka, doplňky…). Laura stejně jako v prvním díle až nezdravě moc spí, bez čehož bych se klidně obešla a radši brala vynechaný odstavec a useknutý děj, než pořád číst, jak šla spát a po jaké době se probudila. Místy mi docela lezla na nervy její kamarádka Olga, která jen chlastala a řešila nějaké drama. Vlastně mi část knihy přišla spíš, že je o Olze, a všechno dobrodružství prožívá ona a Lauře to jen převykládává. Bez toho bych se taky obešla. A nakonec, bez čeho bych se určitě obešla byla hrst náhodných „kolemjdoucích“, kteří se v knize ukázali, ale na děj neměli žádný vliv a zase zmizeli. Taková ta strojená setkání se synem Olžiného milence, který jim poskytoval azyl, Lauřin bývalý, zmínka o tom, že si našla byt nedaleko dalšího ex Martina (který se ale v knize neukázal) atd. Prostě naprosto zbytečné vsuvky do příběhu.

Vím, že těch negativ je docela dost, ale když bych to vzala jako celek, kniha mi mizela pod rukama a ani chvíli jsem neměla chuť ji odložit a už neotevřít. Vážně jsem se divila, jak snadno se mi čte. Já moc často odpočinkové čtení nevyhledávám (a erotické romány taky ne), takže to pro mě byla milá změna. Navíc s Michelem Morronem před očima pro mě bylo vlastně snadné a fajn číst o Massimovi, o tom, co má nebo nemá na sobě a jak černý je jeho pohled 😉

Docela mě překvapilo, jak je kniha rozdílná od filmu, co se děje týče. Po předchozím dílu, který byl poměrně věrnou kopií knihy jsem byla překvapená (mile), jak moc jinak se všechno děje v tomto pokračování. Oproti filmu kniha dávala mnohem větší smysl a vážně nechápu, proč se filmaři rozhodli jít jinou cestou. Upřímně, to, co mě na filmu štvalo nejvíc, šlo úplně vypustit, jelikož ani v knize to nemělo zas až takovou váhu (Spoiler: mluvím o Massimovu dvojčeti. To na jednu stranu bylo ve filmu lépe zpracované, na druhou v knize byl jen chvíli, takže tam tenhle telenovelovský prvek nemuseli dávat vůbec. Konec spoileru).

Korunu všemu nasadil závěr knihy, který byl napínavý a bože! Potřebuju další díl, jsem z toho vážně zarmoucená, protože tak nějak vím, jak to s Laurou a miminkem dopadne 😦 Asi mi to urve srdce :((

Nicméně na třetí knihu si počkám zase až po filmu 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s