10 pravd a spousta odvahy – Ashley Elston

Anotace: Olivie je premiantka, ale teď jí kvůli jednomu malému přešlapu hrozí, že nedokončí střední školu. Má týden, aby vše napravila – a zároveň musí celý průšvih utajit před svou rodinou. Dokáže Olivie skrýt, že musí dobrovolničit na golfovém hřišti, i když jí máma dala do mobilu sledovací aplikaci? Mohlo by to vyjít… pokud Charlie, Wes a Sophie přistoupí na její trhlý plán a s pomocí jejího telefonu budou předstírat, že jsou ona.

Příjemná letní oddechovka, která nezklamala.

Obecně se mi kniha velmi líbila, četla se rychle, svižně, byla zábavná. Ale přece jen o trochu slabší, než 10 rande naslepo.

Vzhledem k tomu, že v téhle knize sledujeme život Olivie, uvědomila jsem si, že jednotlivé postavy nejsou zaas tak dobře vykresleny – chováním mi přišla stejná jako Sophie. Ale upřímně mi to ani moc nevadí.

Vlastně není nic, co by mi na knize vyloženě vadilo. Ale mám pár postřehů – za 1. Oliviina matka by se vážně měla jít léčit! Za 2. od Olivie bylo vážně naivní si myslet, že něco utají před rodinou. A za 3. Charlie je nejlepší, škoda, že kniha primárně o něm.

Oliviina matka ji sleduje, ale opravdu SLEDUJE. Skrz mobil kontroluje každý její krok a v jednom kuse jí píše věci typu „vidím, že seš tam a tam. Co máš na sobě? Co si vezmeš za spodní prádlo? Co si uděláš s vlasy?“ To vážně není normální a dost silně pochybuju, že by to nějaká teenagerka skousnula. Je ok, když máma poradí s garderobou na nějakou významnou událost, ale řešit s matkou každé oblečení? Ne. O té sledovací appce ani nemluvím…

Celou tu záležitost s golfem Olivia asi neměla tajit, dost by si tím ušetřila trápení. I když na druhou stranu naprosto chápu její obavy, že pak by měla doživotně na talíři, že málem neodmaturovala, místo toho, aby ji vychvalovali, že skončila druhá nejlepší v ročníku. Nicméně tyhle knihy jsou primárně o rodině a přijde mi trochu smutné a neuvážené, že si Olivia o svých milovaných příbuzných myslela, že by se jí vážně spíš vysmívali, než aby jí podpořili.

Co se postav týče, moc ráda jsem znovu četla o Sophii a Wesovi, ale nejvíc mě bavily části knihy, které byly z pohledu Charliho. Brala bych víc Charliho! Je vtipný a pro mě jedna z mála výraznějších postav. Nicméně i tak jsem si příběh z pohledu Olivie moc užila, ačkoliv tam nebyl žádný nečekaný zvrat 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s